G&G CM16 Predator Airsoft Rifle (AEG|Full-Semi Auto|300) EGC-16P-PTR-BNB-NCM
Satış ücreti
R 6,560
Normal fiyat
R 8,355
Kazanıyorsun
21%
Ödeme sırasında hesaplanan vergiler ve nakliye
Stokta yalnızca 5 kaldı!
Description
G&G Cm16 Predator Airsoft Rifle Egc-16P-ptr-bnb-ncm
6 months - Lifetime Warranty
Enquire for more details
DESCRIPTION
Powered by a high-torque motor and a 6.03mm tightbore barrel, the CM16 Predator ensures consistent shots with impressive range. The included G&G Green Bucking improves hop-up performance, giving you better control over BB trajectory. With its decepticon-style outer barrel and PDW stock, this rifle balances compact maneuverability with long-range precision.
Key Features
Feature Description
ETU & MOSFET Enhanced trigger response & semi/full-auto durability
Quick-Change Spring Adjust FPS for field compliance
6.03mm Tightbore Barrel Improved accuracy & range
Modular Rail System Customize with scopes, lights, and grips
PDW Adjustable Stock Compact yet stable for varied play styles
Technical Specifications
Specification Details
Length 720-800mm (adjustable)
Weight 2.7kg (lightweight polymer build)
Inner Barrel 6.03mm x 300mm
Magazine Capacity 300rd high-cap (included)
FPS (Stock) ~380 FPS (0.20g BBs)
Battery 9.6V NiMH or 7.4V LiPo (not included)
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg