G&G Combat Machine CM16 Raider L2.0E Airsoft Rifle (AEG|Full-Semi Auto|300) EGC-16P-R2E-BNB-NCM
Harga penjualan
R 4,698
Harga normal
R 5,983
Kamu simpan
21%
Pajak dan pengiriman dihitung saat checkout
Hanya 2 yang tersisa!
Description
G&G Combat Machine CM16 Raider L 2.0E — Tactical M-LOK AEG
This Raider L 2.0E ships with flip-up front and rear sights, a one-piece outer barrel (14.5" stated length), and a polymer billet receiver that keeps weight down while holding up to hard use. The rifle is an electric AEG (uses a rechargeable battery — commonly LiPo or NiMH; many units are Deans-wired with a mini-Tamiya adapter included on some packages), giving consistent semi/full-auto performance without gas fuss.
Features
Feature
Polymer billet receiver for lightweight strength
One-piece outer barrel (14.5") for accuracy
M-LOK handguard for modular accessory mounting
PDW-style adjustable stock with internal battery space
Flip-up front & rear iron sights included
300-round magazine capacity (hi-cap)
Specifications
Specification Detail
Manufacturer G&G Armament
Model Combat Machine CM16 Raider L 2.0E (EGC-16P-R2E / EGC-16P-R20 variants)
Blowback Non-blowback (standard AEG gearbox operation)
Muzzle velocity ~350–370 FPS (stock, with 0.20–0.25g BBs)
Magazine capacity 300 rounds (high-capacity magazine)
Barrel length (outer) 14.5 inches (one-piece outer)
Receiver material Polymer billet receiver
Handguard M-LOK
Sights Flip-up front & rear iron sights (included)
Package includes Rifle, magazine, instruction manual (battery and charger usually sold separately)
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg