Lansky Small Lockback Knife NL-LKN045
विक्रय कीमत
R 162
नियमित रूप से मूल्य
R 218
आप बचाते हैं
26%
चेकआउट पर कर और शिपिंग की गणना
स्टॉक में केवल 4 बचा है!
Description
Key Features
• Precision Lockback Design – Secure blade lock for confident, one-handed use
• 420 Stainless Steel Blade – Robust edge resists corrosion and maintains sharpness
• Impact-Resistant ABS Handle – Lightweight toughness stands up to daily wear
• Slip-Resistant Rubber Grip – Controls blade even in wet or slippery conditions
• Low-Profile Pocket Clip – Discreet carry keeps the knife ready at a moment’s notice
• Ultra-Lightweight Construction – Reduces pocket bulk for effortless EDC
• Assorted Colors Available – Personalize your knife to fit your style
Specifications
• Overall Length: 14 cm
• Blade Length: 5.7 cm
• Blade Material: 420 Stainless Steel, Satin Finish
• Handle Material: ABS Plastic with Rubber Overmold
• Carry System: Pocket Clip
• Cutting Edge: Plain
• Weight: Feather-light for all-day carry
Please check out other Lansky products.
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg