Man Kung 14" Aluminium Bolt Black 6PCS - MK-AL14/6BK
Achieve superior accuracy with Man Kung 14" aluminium bolts—lightweight, durable, and ideal for target shooting. Pack of 6 included.
Prix de vente
R 361
Prix habituel
R 486
Vous sauvegardez
26%
Taxes et livraison calculées à la caisse
31 en stock et prêt à être expédié
Description
Superior Craftsmanship
Broad Compatibility
Engineered for Performance
Unbeatable Value, Trusted Brand
Key Features
  • Value Pack: Includes 6 performance bolts so you’ll always have spares ready to go.
Specifications
  • Length: 14 inches (35.6 cm)
  • Diameter: 9 mm
  • Weight: 19 grams each
  • Point Type: Field point (steel)
  • Vanes: 3 (2 yellow, 1 red, plastic)
  • Shaft Material: Aluminium (alloy 2018)
  • Color: Black
  • Quantity: 6 bolts per pack
Upgrade your archery arsenal with Man Kung 14″ Aluminium Bolts—where every shot counts.
Please check out other Man Kung products.
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg