Fenix 5000mAh 21700 Battery - ARB-L21-5000U
Precio de venta
R 575
Precio regular
R 762
Ahorras
25%
Impuestos y gastos de envío calculados al finalizar la compra
¡Solo queda 1 en stock!
Description
Key Features
• Massive 5000mAh capacity for unbeatable runtimes
• Advanced multi-protection circuitry for total safety
• Rugged, weather-resistant wrap endures harsh conditions
• Consistent voltage output ensures peak performance
• Wide 21700 compatibility boosts diverse devices
• Operates flawlessly from –20°C to 60°C
Specifications
• Chemistry: High-performance lithium-ion
• Capacity: 5000mAh (deep-discharge cycles)
• Size: 21mm diameter x 70mm length (21700)
• Nominal Voltage: 3.6V for stable delivery
• Protection: Overcharge, over-discharge, short-circuit
• Operating Temperature: –20°C to 60°C continuous use
• Weight: 70g – lightweight yet rugged
Please check out other Fenix products.
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg