Man Kung 16" 6pc Black Aluminum Bolt MK-AL16/6BK
Upgrade precision with Man Kung 16" aluminium bolts—strong, accurate, and reliable. Perfect fit for multiple Man Kung crossbow models.
Verkaufspreis
R 418
Regulärer Preis
R 554
Du sparst
25%
Steuern und Versandkosten werden an der Kasse berechnet
Nur noch 2 auf Lager!
Description
Black 6-Pieces Crossbow Bolts - MK-AL16/6BK
Specification Details
Product Name Black 6-Pieces Crossbow Bolts - MK-AL16/6BK
Article Number MK-AL16-6BK
Length 16 inches (40.6 cm)
Type of Point Field point
Diameter 9 mm
Weight per Bolt 28 grams
Number of Vanes per Bolt 3
Shaft Material Aluminum (alloy 2219)
Vane Material Plastic
Point Material Steel
Shaft Color Black
Vane Colors Yellow (2) & Red (1)
Quantity 6 bolts
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg