GC16 SR CQB EGC-016-SRS-BNB-SCM Rifle
GG GC16 SR CQB EGC-016-SRS-BNB-SCM Rifle has a Total length of 745mm with overall weight 2575g· Its bearings is 8mm with powerful Motor: 25000rpm.
Verkaufspreis
R 5,966
Regulärer Preis
R 7,599
Du sparst
21%
Steuern und Versandkosten werden an der Kasse berechnet
Nur noch 1 auf Lager!
Description
Description of GC16 SR CQB EGC-016-SRS-BNB-SCM Rifle
Model: GC16 SR CQB
G&G reference: EGC-016-SRS-BNB-NCM
Body: Metal
Handguard: Hard anodized CNC
Total length: 745mm
Overall Weight of rifle: 2575g
Bearings / bearings: 8mm
Motor: 25000rpm
Barrel Internal: Brass 205mm (diameter 6.08mm)
Hop Up Chamber: Plastic
Charger: 300R
Velocity: 328fps/1 joule
Type: AEG
Blowback: No
Wiring of rifle: 18 AWG
Cylinder: Copper
Cylinder head: Plastic
Head piston: Plastic
Electronic trigger: Yes
MOSFET: Yes
Spring guide: Metal with bearing
Check Out Our Other G&G products!
Manufacturer Website.
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA BLANK GUN Retay Mod 92 Black Blank/Pepper Gun (Semi Auto|15+1|9mm PAK) - GSA
BLANK GUNS
GUNMANSA Snowpeak B2 Air Rifle Combo (Break Barrel|500 FPS|7.5J|109cm|2.8kg|4.5mm)
AIR GUNS
GUNMANSA 200m Night Vision Scope With Wide Angle Screen 1280x800
SCOPES
GUNMANSA GAS GUN Ballistic 12g CO2 Gas Canister
AIRSOFT GUNS
GUNMANSA Crosman Pioneer Airbow BABPNBX
CROSSBOWS
GAS GUNS
PAINTBALL GUNS
TACTICAL GEAR
GUNMANSA Soft Armour Level 2/3A Dyneema X2
BULLET PROOF VEST
GUNMANSA Victorinox Mini Screwdriver VA.3643
KNIVES
HOLSTERS GUNMANSA
HOLSTERS
MAGAZINES
GUNMANSA V-SPORT EXTRA LOUD 9mm P.A.K BLANK CARTRIDGES (50) Ammo
AMMUNITION | CANISTERS
GUNMANSA Man Kung 3pc 4 Blade Broadhead Arrowhead MK-4BAL
ARCHERY
GUNMANSA Spyder Victor Paintball Gun Combo (Semi Auto|CO2|HOP|350 FPS|28J|.68 CAL) - GSA
COMBOS
GUNMANSA Gel Blaster – 10 000 Gellies Refill Pack – Blue – GS-1001-BL
OTHER GUNS
GUNMANSA Everki EKP119, Backpack case, 40.6 cm (16"), 1.5 kg