Armatura OMNIAC20CMQ-W-RNIB Multi-Biometric Reader
3 days handling time
Verification: Face / Palm / QR code / RFID & Mifare
Face Authentication : 50 000 (1:1) 10 000 (1:N)
Palm Authentication : 20 000 (1:1) 5000 (1:N)
Frequency: 125kHz & Mifare 13.56 MHz
Token : 50 000 (1:1)(1:N)
Card Type : ID (EM) / Mifare / HID Prox / HID iClass / Seos PAC(CSN) /
Ingress Protection : IP66
Power : POE & 9-24V 3A min
Save
R 22,058
Regular price
R 25,541
Save
14%
20 in stock
Description
Key Features
Feature
Description
Multi-Biometric Options
Supports fingerprint, facial recognition, and card access.
High-Speed Recognition
Quick authentication to enhance user experience.
User -Friendly Interface
Intuitive display for easy operation and navigation.
Durable Construction
Built to withstand daily use in various environments.
Versatile Applications
Ideal for offices, schools, and secure facilities.
Technical Specifications
Specification
Details
Model
Armatura OMNIAC20CMQ-W-RNIB
Part Number
LK801-4
Biometric Modes
Fingerprint, Facial Recognition, Card Access
Operating Temperature
-20°C to 50°C
Power Supply
DC 12V
Communication Interface
TCP/IP, RS485
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
GUNMANSA ECOFLOW POWERSTREAM 800W MICRO INVERTER
SOLAR SYSTEMS
GUNMANSA GIZZU 2000A Jump Starter 16000mAh - Black
POWER SOLUTIONS
ALARM SYSTEMS
GUNMANSA Nemtek Fence Accessories Cut Out Switch - Heavy Duty Part No: EF82
ELECTRIC FENCING
GUNMANSA DigiDoor - Curve Composite for Track Asse Part No: GAH051
GATE AND GARAGE
GUNMANSA GENATA PoE to DC Splitter (802.3af to 12V 1.6A) Part No: NW139-3
NETWORKING
CCTV
GUNMANSA COMB Intercom System MKII LITE Upgrade Kit Part No: IC229-5
INTERCOMS
GUNMANSA Centurion Remote Button - TX 4 Silicone Multi Tx - For NOVA Part No: SW57-1-3
REMOTES
GUNMANSA Nice Gate Motor Accessories ET500 Camlock and Keys Part No: GA107-11
ACCESS CONTROL
GUNMANSA Fire Cable - 1 Pair 1mm / 200m PH30 (Stranded) Part No: CB63-7