TP-Link TL-WA1201 (EU) AC1200 Wireless Gigabit Access Point
Save
R 788
Regular price
R 1,008
Save
22%
2 in stock
Description
TP-Link TL-WA1201(EU) AC1200 Wireless Gigabit Access PointAC1200 Dual-Band Wi-Fi - 867 Mbps at 5 GHz and 300 Mbps at 2.4 GHz band.Flexible Deployment - Supports Passive PoE to carry electrical power and data simultaneously.Multiple Modes - Supports Access Point, Range Extender, Multi-SSID, and Client modes to meet any network needs.MU-MIMO Technology - Simultaneously transfers data to multiple devices for 2x faster performance.Boosted Coverage - Four fixed antennas equipped with Beamforming technology extend and concentrate the Wi-Fi signals.Captive Portal - Offers a designed portal page for heightened security and marketing.
Warranty
Warranty
Reviews
Shipping
South Africa: 1-3 Days
Free Shipping Over R2000
Shipping From R60
International: 2-5 Days
COMPUTERS
GUNMANSA Antec VCX300 ARGB ATX Gaming Chassis
GAMING
GUNMANSA SEAGATE 12TB HDD NAS IronWolf 3.5 Size SATA
STORAGE
GUNMANSA GIZZU 2000A Jump Starter 16000mAh - Black
POWER SOLUTIONS
NOTEBOOKS
GUNMANSA Brother Brother DCP-T430W 3-in-1 Ink Tank Printer (3YR / 30 000 Page Carry In Warranty)
PRINTERS
POINT OF SALE
GUNMANSA GENATA PoE to DC Splitter (802.3af to 12V 1.6A) Part No: NW139-3
NETWORKING
GUNMANSA Gizzu 1080P DisplayPort to VGA Cable 1.8m Poly
CABLES
GUNMANSA ASUS MHS11 Monitor Stand - Ergonomic stand; Tilt; Swivel; Pivot; Height adjustments; VESA 100x100mm Compatible
MONITORS
GUNMANSA Samsung Display 105" Professional Display - Ultra-slim design  Resolution: 5120x2160 (21:9)  UHD 5K  24/7 Usage  500nit Brightness  Build-in Speakers 10W x 4  Haze 25%  16GB SSD  Wi-Fi & BT  SoC Media Player: SSSP 10  Portrait & Landscape  Auto Level  IP5X  Samsung KN...